Plzeň ProRock
[CNW:Counter]
   
Historie:

Myšlenka skupiny Replay vznikla v červenci 2003 na Výcvikáči v Kozlově. Vladan, Jirka a Márty vedli u piva opakované rozpravy na téma, že by nebylo špatné zkusit si zahrát svoje oblíbené hity ne jen tak na španělku, ale jako regulérní kapela. Když pak jeden den v Kozlově hráli kamarádi ze skupiny Sarin, oslovili jejich bubeníka Martina a ten vyjádřil zájem zkusit něco dalšího vedle Sarinu. Proto se dohodli, že si na podzim „zkusí brnknout“.


Tak tohle je první návrh playlistu.
Místo: Restaurace Na Potravinách, datum 5.9.2003

Během podzimu 2003 si Vladan i Jirka vyzkoušeli ve zkušebně Sarinu s Martinem souhru a získali další kus nadšení na téma hraní v kapele, z Martina se stal přímo motor dalšího dění. A tak někdy v listopadu v hospodě vznikl plán založit kapelu i jméno Replay. Aby se donutili pravidelně cvičit, řekli si, že je třeba ihned vyhlásit veřejně premiéru kapely a do té doby nastudovat aspoň 12 písniček. Toto všechno se stalo a 11/3 2004 vystoupil poprvé Replay v Elektře na akci „Sarin představuje Replay“, ve složení – Jirka, Vladan, Márty, Martin, ve sborech Ondra a Johny.

Od Elektry nečekali nic víc, než že veřejně vystoupí a pak se uvidí. Nicméně nadšení návštěvníků v Elektře a nabídky hrát někde s někým všechny tak „nakoply“, že se hrálo dál a během prvního roku života kapely proběhlo asi 20 dalších vystoupení.

Už v prvním roce proběhly personální změny - Mártyho, který odjel pracovat do Austrálie, u basy v červenci vystřídal Krči (současně Sarin), zakládající sborista Johny Mártyho následoval v lednu 2005. Pro sbory se postupně nadchl zbytek Sarinu – Hajži a Mára – a příležitostně Vejvoďák a Dominik a tím se Replay dostal k aktuálnímu složení.

    © 2005 Petronius