Plzeň ProRock
[CNW:Counter]
   
FAQ:

Proč Replay nehraje česky?
Řekli jsme si na začátku, že budeme oživovat povědomí světové hudby, která kdysi byla slavná a dnes už je „klasikou“, kterou mladší neznají. Takže česky jedině vlastní věci někdy v budoucnu

Proč Replay nehraje svoje věci?
Replay si dal za cíl nastudovat asi 40 převzatých věcí (a ty eventuelně obměňovat dalšími). Svoje věci možná přijdou časem, nechceme na ně spěchat.

Co má Replay společného se Sarinem?
Replay od začátku stojí na sborovém zpěvu a show a přirozeně na obě disciplíny pozval své dobré kamarády ze skupiny Sarin. Sarin a Replay mají společnou zkušebnu.

Proč se o Replay říká zakázaná skupina?
Toto vymyslel v rámci propagace silvestra 2004 na náměstí náš čestný sborista Vejvoďák z rádia Kiss Proton.

Proč na Replay chodí plno zdravotníků?
Většina Replaye (5 ze 7) jsou lékaři, a proto mají mezi plzeňskými zdravotníky nejvíc přátel, kamarádů a známých. Přitom „nejtvrdší jádro“ tvoří pravidelní účastníci každoročního Výcvikáče, který bývá začátkem července v Poříčí u Střelských Hoštic.

Proč už Replay nevystupuje tak často se Sarinem?
Zjistili jsme, že je to nápor nejen na hudebníky, ale i na publikum. Kromě toho si rádi užíváme (včetně piva a whisky) na bigbeatu, kde hraje Sarin, což by nebylo možné, kdybychom na něm taky hráli.

Proč už v Replayi nehraje na basu Márty?
Márty patří mezi zakládající členy Replay a pořád ho jako člena Replay počítáme. Od léta 2004 odjel na rok do Austrálie pracovat jako lékař.

Kam zmizel sborista Johnny?
I Johnny se po vánocích 2004 rozhodl zkusit na rok štěstí v Austrálii jako lékař.

Proč Replay čím dál častěji hraje s Hudba Chleba?
Hudba Chleba je podle našeho názoru výborná kapela, a to jak lidsky, tak hudebně. Rádi se spoléháme na to, že Hudba Chleba výborným způsobem začne večer a naladí fanoušky.

Jak vzniklo jméno Replay?
Vzhledem k repertoáru kapely jsme přemýšleli o názvech jako Resurrection, Exhumace, apod., až Vladana napadl název Replay, se kterým jsme hned nadšeně souhlasili – je jednoduchý a úderný.

Co má jméno Replay společného s džínama Replay?
Nic.

Proč Replay nevydalo CD?
Přestože se ozývají celkem početné hlasy, že bychom měli zkusit vydat CD, myslíme si, že CD je potřeba naplnit vlastními věcmi.

Jak vzniká playlist?
Každý člen kapely může přinést (a přináší) návrhy, které si potom poslechneme a společně rozhodujeme. Vzhledem k rozdílnému vkusu jednotlivých členů je to někdy docela zajímavé…

Jak často zkouší Replay?
Replay zkouší jednou týdně.

Proč Replay podporuje studenty?
Myslíme si, že studenti jsou (kromě zdravotníků) přirozeným publikem pro klasický hardrock. Všichni jsme kdysi byli studenti a rádi jsme na takové kapely chodili.

Jak vznikla design dámského trička Replay?
Někdy v květnu 2004 jsme uvažovali o přizvání plzeňské kandidátky na Miss na koncert Replay (v televizi tančila na hudbu I love RNR). Proto jsme nechali vyrobit dámské tričko, které jsme jí chtěli věnovat. Nakonec jsme se k tomu nerozhoupali, nicméně tričko dosáhlo velké obliby mezi fanynkami.

    © 2005 Petronius